www.polana.fora.pl Forum dyskusyjne ¯ycie po ¿yciu, Kontakt ze Zmar³ymi, Odzyskiwanie Dusz, Oczyszczanie Energii, Egzorcyzmy, ¦wiadome ¦nienie, Oobe, Radykalne Wybaczanie, Rozwój Duchowy
oczywiscie chodzi mi o blizniaki, ktorym nikt nie pomogl, bo ponoc nie bylo lekarza, aby zrobic usg - tak jakby ten zabieg usg byl bardzo skomplikowany - w glowie sie nie miesci.
z doswiadczenia wiem, ze nie ma co byc poslusznym pacjentem, nalezy byc trudnym pacjentem - tak nazywaja lekarze tych, ktorzy walcza o swoje prawa w szpitalu - przykre jest to, ze trzeba walczyc.
Tragedia.
I zastanawiam sie, w jaki sposob mozna trzymac ojca dzieci w kilku godzinnej niewiedzy, ze jego dzieci umarly....
Ani jedno, ani drugie, tylko rozk³ad systemu i rozdmuchana biurokracja, która jest najwa¿niejsza.
Po co im tam by³ specjalista od USG? Cesarskie ciêcie zrobiæ?
Ale procedury to procedury. Napisane jest ¿e ma byæ, to ma byæ. Bo bêdzie nagana, premiê zabior±, za zabieg nie zap³ac± czy co tam jeszcze.
Ojca w niewiedzy trzymali pewnie dlatego, ¿e nie by³o komu papierka podpisaæ, ¿eby zezwala³ na udzielenie informacji.
Wszêdzie to samo. Ja pracujê na uczelni i ilo¶æ papierologii ro¶nie w postêpie geometrycznym. To, do czego uczelnia jest powo³ana, czyli uczenie studentów i praca naukowa, spada na dalszy plan. Najwa¿niejsze, ¿eby wszystkie papiery by³y na czas. Sprawozdania, podsumowania, punkty.
Nie wiem, jak to siê skoñczy, ale kierunek nie jest dobry. Karze siê teraz nie za b³êdy rzeczywiste, tylko za brak odpowiednich papierów, za nie przestrzeganie procedur. Za wypisanie recepty z b³êdem formalnym (tzn. lek jest odpowiedni, ale pesel nie taki czy kwalifikacja do choroby przewlek³ej)
Póki najwa¿niejszy bêdzie papier z piecz±tk±, ludzie bêd± umieraæ.
Post zosta³ pochwalony 0 razy
- Wys³any: Pi± 11:14, 24 Sty 2014
Eve
Go¶æ
Papierologia zawsze by³a bol±czk± Polski. Po prostu tak mamy, ¿e wierzymy w s³owo pisane i tracimy z oczu rzeczywisto¶æ...
Mysle,¿e na ten stan w szpitalach sk³ada siê kilka rzeczy.
Po pierwsze Pan i W³adca,którym jest ordynator.Lekarze boj± siê z³ych decyzji,wiêc lepiej nie podejmowaæ ¿adnych(przyjdzie druga zmiana niech siê martwi).Czasami ordynator potrafi zaszczuæ oddzia³.A przecie¿ brak decyzji to najgorsza decyzja.
Po drugie brak lekarzy z powo³ania.Nasta³y czasy ,w których liczy siê tylko kasa.Chory cz³owiek jest towarem,który albo jest po¿yteczny(koperta),albo ucia¿liwy-bo szpital wyrobi³ normy na ten rok,etc,etc..Wra¿liwosæ na ból/chorobê w "s³uzbie zdrowia" to przesz³osæ.Znieczulica i wybuja³e w³asne ego-to obraz przecietnego wspó³czesnego lekarza.
No i trzecia rzecz to oczywiscie bezkarno¶æ za niekompetencje i olewnictwo.
W sobote slucha³am wywiadu B±ka( to ten sportowiec, którego jedna córeczka-bli¼niaczka urodzi³a sie z niedotlenieniem mózgu).I to ,co us³ysza³am to po prostu szok i niedowierzanie!Winnych nie ma do tej pory(facet skar¿y lekarzy prywatnie).Ma³o tego - zostawiono ich samym sobie.Nikogo(ani szpital, ani NFZ) nie interesuje co jest z dzieckiem, jak rodzina sobie radzi... a dziecko jest ro¶link±...
Strach siê baæ ,co bêdzie jak cz³owiek bêdzie musia³ skorzystaæ z ich pomocy.
az strach chorowac, tabun sluzby zdrowia uwaza, ze powinnismy przychodzic do nich zdrowi.
az strach rodzic - wyglada na to, ze okres ciazy mozemy poswiecic na wycieczki objazdowe porodowek i wywalczac sobie miejsce na ludzkie rodzenie i ludzka opieke.
pozdrawiam
Od x lat nie by³em u lekarza. Raz chcia³em byæ, bo mia³em grypê i temperaturê pod 40 stopni, to mnie odes³ali na nastêpny dzieñ, bo trzeba siê by³o "wczoraj" zapisaæ. "Wczoraj" nie mia³em objawów.
No to kupi³em trochê witamin i oscillococcinum, po oscillo (polecam) objawy grypy i gor±czka znik³y w ci±gu kilku godzin a nastêpnego dnia ¶ladu po grypie nie by³o - i to by by³o na tyle je¶li chodzi o medycynê.
Apropos porodówek, ¿adna kobieta któr± znam, czy zna³em, a która mia³a rodziæ w ostatnich latach, nie wybiera³a siê w tym celu do pañstwowej placówki. Wszystkie rezerwowa³y miejsca w prywatnych porodówkach, bo o tym, co siê dzieje w pañstwowych, legendy kr±¿±.
Oj mozna,mozna legend sie nasluchac, ja mam swoje dwie.
Pierwsza Legenda to porod prywatny wykupiony w Pruszkowie na Wrzesinie - nawet anastozjolog sie znalazl w ciagu kilku minut, a informacja ogolna brzmi, ze takiego w szpitalu nie ma!
Druga Legenda, to porod nieoplacony, oprocz opieki 4 godzinnej po cesarce w tym samym szpitalu.
- okres ciazy u mnie trwal 41 tygodni - prawie jak u slonia - bo NFZ nie zaplaci nam za Pani±, bo skonczyla nam sie kasa, trzeba czekac do nowego roku!!!, w papierach mamy 39 tydzien, polozna mialam koszmarna - matka tancerza z tanca z gwiazdami - rowoj duchowy rozwojem, ale to jedyna osoba, ktora jak spotkam gdzies na ulicy, albo w tramwaju, to jak zlapie za ³eb to od razu wyladujê na do³ku - nigdy nie bylam, wiec bedzie to moj pierwszy raz.
Do przychodni nie chodze, chyba ze mnie zetnie, albo recepa na gwa³t potrzebna to podaje kartke i na drugi dzien juz mam.
Wszystkich lekarzy, ktorych odwiedzam czy sama, czy z dzieciakami sa wizytami prywatnymi, zagladajac dalej czy to my nauczylismy ich, ze panstwowo nie leczymy sie, a tylko prywatnie, a ta duza ilosc prywatnych pacjentow tak ich rozbestwila, ze juz tez na to nie patrza i czasami pogadanie pierdul przez 15 minut kosztuje 120 z³, i nastepny prosze!!!!!!!?
Ja te¿ tylko prywatnie,i to od wielu, wielu lat.
Tzn w sumie ja nie pamiêtam kiedy by³am u lekarza, ale m±¿, dzieciaki tylko po prywatnych specjalistach.
Ale co zrobiæ jak przyjdzie skorzystaæ ze szpitala( a tu tylko pañstwówa)?!!!
Post zosta³ pochwalony 0 razy
- Wys³any: Nie 18:23, 02 Lut 2014
Go¶æ
Kochani po co tyle niepotrzebnych nerwów i oskar¿eñ. Przecie¿, to wróci do nas. Winni s± Ci co pisz± ustawy i Je zatwierdzaja. I to nie tylko w medycynie.
W Niemczech te¿ jest mocno rozbudowana biurokracja. Tam Jednak jest porz±dek i pacjenta traktuj± jak swojego pracodawcê. W pozytywnym s³owa tego znaczeniu.
W Polsce ustawy tworzy siê tak aby by³o wiele interpretacji, ¿eby nie mo¿na by³o siê w tym po³apaæ, co ministerstwo mia³o na my¶li. Nie ma spo³ecznej konsultacji z tymi, których to prawo obowi±zuje.
Pamiêtacie co siê dzia³o, jak lekarze mieli byæ karani za ¼le wypisane recepty? Najbardziej zawsze cierpi± pacjenci. Wielu z nich przez bezduszne prawo trac± nawet ¿ycie.
Mirku,tu chodzi o cz³owieka, a nie o ustawê.Nawet najlepsza ustawa nie pomo¿e, jak cz³owiek "oleje" to co robi-i nie wa¿ne czy to lekarz, czy sprzedawca, czy urzêdnik. Wsród lekarzy jest to o tyle wa¿ne,¿e chodzi o zdrowie i ¿ycie cz³owieka.
W Niemczech jest zupe³nie inna ¶wiadomo¶æ spo³eczeñstwa, nie ma co porównywaæ.
Post zosta³ pochwalony 0 razy
- Wys³any: Nie 19:25, 02 Lut 2014
Go¶æ
U nas ma³o kto z lekarzy chce z³amaæ procedury, gdy¿ zimny wymiar sprawiedliwo¶ci nie patrzy na cz³owieka. Uratuje ¿ycie ³ami±c prawo i trafi do wiêzienia. Wtedy ma to gdzie¶, co siê stanie z pacjentem. Wa¿ne jest aby on by³ bezpieczny. Nic na to Freyu nie poradzisz. Ka¿dy broni swojego ty³ka.,
Ale nikt tu nie mówi o ³amaniu prawa...
G³ównie chodzi o podej¶cie do pacjenta.Kto da w ³apê to ma opiekê, kto nie da jest olewany.Tak zawsze by³o i jest dalej.Prywatnie -p³acisz i masz.W pañstwowej s³u¿bie zdrowia nie p³acisz(chyba ,¿e po cichu lekarzowi) i nie masz.Tak to dzia³a.
Wa¿ne teraz by za to olewnictwo spotyka³a ich kara,by skrajne przypadki by³y nag³a¶niane,etc,etc....
Post zosta³ pochwalony 0 razy
- Wys³any: Nie 19:57, 02 Lut 2014
Go¶æ
Dlatego pañstwowa s³u¿ba zdrowia jest przestarza³ym tworem, który powinien jak najszybciej znikn±æ.
Pañstwowa, czy nie pañstwowa, w sumie... czy ona jest jeszcze w ogóle pañstwowa? Mo¿e szpitale. Bo przychodnie od dawna s± sprywatyzowane.
Problem jest nie w tym, czy to pañstwowe, czy prywatne, tylko w systemie. Teraz jest tak, ¿e te przychodnie i szpitale podpisuj± kontrakty z NFZ. Albo nie podpisuj±. Pacjent nie ma nic do tego.
A powinno byæ tak: nie ma ¿adnych kontraktów. Pacjent p³aci za leczenie. Ubezpieczenie - NFZ, czy co tam zamiast, zwraca pacjentowi wy³o¿one pieni±dze. ¯eby pacjent nie musia³ p³aciæ z w³asnej kieszeni, bo mo¿e akurat nie ma, powinno byæ dla niego za³o¿one konto ubezpieczeniowe, z którego p³aci. I ju¿. Wtedy nie jakie¶ gówniane procedury czy przetargi zadecyduj± do kogo idzie pacjent, tylko on sam.
To powinno dotyczyæ tzw. normalnych chorób i procedur. Grypa, wrzód ¿o³±dka, zawa³. Powinna byæ sporz±dzona lista chorób, objêtych ubezpieczeniem.
Choroby rzadkie, nietypowe, egzotyczne, nie objête list± ubezpieczeniow±, powinny byæ z automatu objête leczeniem finansowanym z bud¿etu, poza systemem ubezpieczeñ zdrowotnych.
No i kto¶ powinien dobraæ siê do d.. koncernom farmaceutycznym. Rêce mi opad³y jak zobaczy³em kalkulacjê ceny leku. 1% koszty produkcji. 10% koszty badañ, 25% zysk koncernu, reszta koszty marketingu i reklamy. Wychodzi na to, ¿e kiedy zbieramy 100000 z³otych na leczenie chorego na bia³aczkê czy co¶ tam innego jakim¶ potwornie drogim lekiem, 60000 z³otych wydajemy na celebrytów. Na te wszystkie Dody i innych kopaczy pi³ki, którzy dostaj± pieni±dze za reklamy. To jest dopiero chore...
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach